فناوری و تکنولوژی در جت پرینتر های صنعتی

فناوری و تکنولوژی دستگاه‌ها بخصوص در مورد جت پرینتر امری بسیار مهم است که در این مقاله به بخشی از نکات بارز آن اشاره می کنیم.

فناوری و تکنولوژی های بکار رفته در جت پرینتر های صنعتی

در مدل های جدید و با تکنولوژی های به روز ، نرم افزارهای پیشرفته تر خود را در بازارهای جت پرینتر مطرح کردند که به واسطه همین تکنولوژی روز، نقاط ضعف دستگاه های قدیمی کمتر شده و یا به طور کامل پوشش داده شده است.

که می توان از این فناوریهای جدید به شرح ذیل نام برد:

  • کاهش میزان مصرف جوهر و حلال (مواد مصرفی)
  • هزینه های سرویس و نگهداری کاهش یافته و ساختار قطعات منسجم تر شده
  • اپراتوری دستگاه راحت شده و دستگاه ها دارای منو متناسب با زبان مشتری می باشند
  • سرعت بیشتر چاپ همزمان با دقت بالاتر یکی از مهمترین نکات مثبت در تکنولوژی جدید بکاررفته دراین جت پرینتر هاست
  • قطعات مهم دستگاه مانند هد از حالت یکپارچگی خارج شده و می توان با هزینه ای اندک نسبت به سرویس و یا تعویض قطعات به جهت تعمیر و نگهداری اقدام نمود و نیاز به تعویض کل مجموعه با هزینه های گزاف نیست

به طور کلی می توان این گونه عنوان کرد که با استفاده از فناوری و تکنولوژی جدید در ساخت دستگاه های جت پرینتر ، هزینه های سرویس و نگهداری دستگاه ها پایین آمده و اپراتوری ساده تر شده است.

ویژگی های یک جت پرینتر مدرن

از نکات مهم در خرید جت پرینتر صنعتی که باید به آن توجه داشت مشاوره با یک شرکت مجرب می باشد که با بررسی خط تولید و نوع محصول تولیدی و با در نظر داشتن تکنولوژی روز جت پرینتر ها و نیاز آینده شرکت می باشد.

فناوری و تکنولوژی در جت پرینتر صنعتی

آیا قیمت بیشتر دلیل بر کیفیت و هزینه کمتر است؟

انتخاب یک جت پرینتر با فناوری و تکنولوژی جدید که متناسب با خط تولید شما باشد و به صورت مداوم و بهینه کار کند بسیار مهم می باشد با اینکه بسیاری از تولیدکنندگان تصور می کنند جت پرینتر گران برابر است با کیفیت و هزینه کمتر در صورتی که چنین نیست هزینه برای خرید دستگاه گران ممکن است چیزی جز هزینه برای شما نداشته باشد وحتی با یک خرابی جزعی شمارا مجبور به کنار گذاشتن دستگاه کند.

 به طور مثال در نظر بگیرید که شما قصد خرید خودرو را دارید و هزینه خرید آن نیز برای شما اهمیتی ندارد و شما یک خودرو اسپرت بسیار گران قیمت و لوکس را به دلیل سرعت بالا به قصد استفاده در یک مسیر کوهستانی و سنگی را انتخاب می نمایید اما نه تنها نمی توانید از توانایی های خودرو گران قیمت و لوکس خریداری شده خود نمایید بلکه استفاده نادرست در جاده های انتخابی شما باعث استحلاک بالا و خرابی و هزینه های نگهداری بسیار سنگین می گردد.

در دستگاه های جت پرینتر هم دقیقا به همین صورت می باشد لزوما یک دستگاه گران قیمت نمی تواند بهترین دستگاه جت پرینتر برای خط تولید شما باشد.

توجه به مساله آب وهوای محیطی و منطقه ای

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که برای خرید دستگاه جت پرینتر باید در نظر داشت شرایط محیطی کارخانه می باشد برخی از دستگاه های جت پرینتر در آب هوای گرم دچار مشکل می شوند و برخی هم با رطوبت سازگاری ندارند.

از دیگر موارد بسیار مهم که باید در خرید دستگاه جت پرینتر در نظر داشت نوع خط تولید ، سرعت خط و نوع مواد استفاده شده و یا هرگونه فناوری و تکنولوژی که در امر تولید و بسته بندی مهم می باشد. انتخاب رنگ و نوع جوهر هم از موارد بسیار مهمی بوده که بسته به شرایط محیطی و نوع لفاف بسته بندی متفاوت می باشد.

مثلا استفاده از جوهرهای پایه روغن در بسته بندی سطوح قابل جذب مناسب نیست و همچنین استفاده از جوهرهای با قابلیت خشک شدن سریع در مناطق گرمسیر نیز باعث مصرف بالای حلال و خرابی دستگاه می شود.

اما متاسفانه برخی از فروشندگان جت پرینتر بدون در نظر گرفتن شرایط محیطی کارخانه اقدام به فروش جت پرینتر نامنسب و بدون درنظر گرفتن شرایط آب و هوایی کارخانه جوهر نامناسب می فروشند که در بلند مدت موجب نارضایتی خریداران می شود.

استفاده از جوهر مناسب و سازگار با دستگاه های چاپگر صنعتی بسیار مهم می باشد شرکت آرسین صنعت ارشیا با ارائه کامل ترین انواع جوهر متناسب با تمامی محصولات و شرایط محیطی یکی از کامل ترین ارائه کنندگان انواع جت پرینتر در ایران می باشد و کارشناسان خبره این شرکت آماده ارائه هرگونه مشاوره جهت خرید و انتخاب دستگاه جت پرینتر متناسب با خط تولید به شما تولید کنندگان محترم می باشد.

فناوری و تکنولوژی دستگاه‌ها به خصوص در مورد جت پرینتر امری بسیار مهم است که در این مقاله به بخشی از نکات بارز آن اشاره کردیم.

برای مشاهده نمونه چاپ با دستگاه های ما می توانید از صفحات زیر دیدن فرمائید.

دیدگاه شما: